top of page
Zažijvodu

st 15. 9.

|

Bovec

Soča

Soča patří k nejkrásnějším řekám v Evropě. Nabízí rozmanité obtížnosti terénů od lehčích úseků až po těžkou divokou vodu určenou pro experty. Její modro-zelená čistá voda s krásnými výhledy se vám vryje do paměti. Právem je nazývána perlou evropských řek. Cena: 7 900Kč

Přihlášky na tento kurz jsou již uzavřeny.
Podívejte se na další akce.
Soča
Soča

Čas a místo

15. 9. 2021 14:00 – 19. 9. 2021 23:00

Bovec, 5230 Bovec, Slovinsko

O události

Soča je jedna z nejkrásnějších evropských řek. Nabízí vodákům všechny obtížnosti od lehké divoké vody až po těžkou vodu vyžadující zkušenosti. Čekají na vás 4 dny na vodě v krásném prostředí Julských Alp. Odjezd bude ve středu odpoledne a nocovat budeme na cestě u Lago di Predil a následně se přesunemem do kempu v Bovci. 

Tato akce je určená pro mírně pokročilé kajakáře, kteří chtějí pilovat svoje dovednosti. Umí základní jízdní prvky jako je zastavit ve vracáku, vyjet do proudu a zvládají eskymácký obrat. Tohoto kurzu se mohou zůčastnit i kanoisté na nafukovacích kanoích na divokou vodu. 

Program: 

1. Den - Po snídani se zastavíme ve městě pro povinné povolení ke splutí Soči a  hned poté vyrazíme na vodu. Jako první nás čeká Vodenca – Srpenica I s  obtížností WW II – III později klesá na WW I – II. Jedná se o 8km dlouhý  úsek k rozhýbání a rozpádlování na široké, svižně proudící řece bez  záludných míst, avšak nutno dávat pozor na případné naplaveniny v  korytě! Odpoledne návrat do kempu a možnost návštěvy historického centra  města

2. Den - Po ranní kávě se vydáme výše proti proudu, abychom spluli úsek  Bunkerji – Česzoča. Čeká nás WW II - III (s dvěma místy WW IV). Pod  nasedačkou je první obtížné místo se zablokovaným korytem (WW IV),  splutí posoudíme na místě podle dovedností účastníků a podmínek na řece.  Další obtížné místo, je pak soutěska (WW IV), splutí opět bude záviset  na aktuálním vodním stavu. Dál nás čeká svižně tekoucí řeka s balvany v  korytě, která vyžaduje dobré ovládání lodě na tekoucí vodě, umět  zastavit, přejezd proudu, nájezd a výjezd z vracáku.

 

3. Den - Log Čezsoški  – Srpenica II. Po vysedací místo Srpenica I je tato  část shodná s prvním dnem a tuto část využijeme k upevnění základních  kajakářských dovedností. Následující úsek Srpenica II je dlouhý 2,5 km  obtížnosti WW 2-3. Jedná se o svižně tekoucí řeku v širokém korytě s  velkými balvany a skálami, které nabízejí hodně prostoru pro nácvik a  upevnění vodáckých dovedností.

4. Den - Poslední den našeho kurzu bude vodácký program upřesněn dle aktuálních vodních stavů. Vyrazíme buď na Korytnici délka úseku cca 5km s obtížností WW II - III (2x IV) nebo na Lieser s délkou cca 10km s obtížností WW II - III, který se nachází na cestě zpět k ČR v Rakousku.

Cena zahrnuje:

  • Zapůjčení kompletního vybavení - loď, pádlo, helma, neopren, neoprenové botičky, vodácká bunda, certifikovaná vesta pro kajakáře, špricdeka
  • Kurz bude po celou dobu zajištěn certifikovaným instruktorem
  • Fotky z akce

Cena nezahrnuje:

  • Ubytování - (táboříme v kempu) přibližná cena je 15 eur/noc
  • Permit za splutí 3eur/den
  • Stravování a pitný režim
  • Cestovní pojištění s připojištěním rizikových sportů

Sdílet událost

bottom of page