top of page
Zažijvodu

pá 11. 6.

|

Garmisch-Partenkirchen

Loisach a Rissbach - Kajaková škola

Kajakářský kurz na Loisachu a Rissbachu je určen pro mírně pokročilé kajakáře, kteří zvládnou zastavit ve vracáku, vyjet do proudu, náklony jim nejsou cizí. Mají zvládnutý eskymácký obrat a chtějí zkusit těžší a nepřehlednější vodu. Cena: 4 390Kč

Přihlášky na tento kurz jsou již uzavřeny.
Podívejte se na další akce.
Loisach a Rissbach - Kajaková škola
Loisach a Rissbach - Kajaková škola

Čas a místo

11. 6. 2021 17:00 – 13. 6. 2021 22:00

Garmisch-Partenkirchen, 82467 Garmisch-Partenkirchen, Německo

O události

Vychutnejte si dvě naprosto rozdílné řeky svým charakterem a krásným okolím. Odlehlý Rissbach na pomezí Německa a Rakouska v srdci národního parku Karwendel a Loisach se svým kaňonem Griesenslucht ve stínu nejvyšší hory Neměcka Zugspitze. Tato akce je určena pouze pro kajakáře, kteří zvládají bezepečně všechny jízdní prvky. Zvládnutí eskymáka je více než doporučeno!

Program: 

1. Den - V pátek večer přejezd do Německa, kde přespíme v tábořišti u Sylvensteinspeicher

2. Den - ráno posnídáme, sbalíme tábořiště a vyrazíme na horní úsek Rissbachu. 5,5km dlouhá  Standardstrecke s obtížností WW II -III (2x IV). Projedeme S-Strasse (esíčko), které prověří vaší schopnost zastavit ve vracáku před obtížnějším místem a následně trefit správnou lajnu. Rissbach tě nenechá vydechnout protože po necelém 1km na tebe bude číhat skutečná lahůdka v podobě Schrägerippen (skalní žebra). Tady to poteče z kopce a průjezd tohoto WW IV místa nebude zadarmo! Následovat bude malá soutěska za kterou naše plavba skončí. Odpoledne se přesuneme do Garmische do kempu s krásným výhledem na Zugspitze, kde si odpočinete a načerpáte síly na nedělní Loisach.

3. Den - Ráno sbalíme tábořiště a po snídani vyrazíme na Griesenslucht na Loisachu opět na vás bude čekat WW III (-IV) úsek v délce cca 5km, vám nedá vydechnout. Podle síly a chuti účastníků pojedeme daný úsek cca 3x.

Cena zahrnuje:

  • Zapůjčení kompletního vybavení - loď, pádlo, helma, neopren, neoprenové botičky, vodácká bunda, certifikovaná vesta pro kajakáře, špricdeka
  • Kurz bude po celou dobu zajištěn certifikovaným instruktorem
  • Fotky z akce

Cena nezahrnuje:

  • Ubytování - (táboříme v kempu) přibližná cena je 15eur/noc
  • Stravování a pitný režim
  • Cestovní pojištění s připojištěním rizikových sportů

Sdílet událost

bottom of page