top of page
Zažijvodu

čt 08. 6.

|

Ainet

Isel a Lieser pro kajakáře i nafukovací kanoe

3denní vodácký kurz na ledovcovém Iselu a následně na Liesseru vhodný pro kajakáře ale i kanoisty na nafukovacích kánoích. Obtížnost WW III Cena: 4 900Kč

Přihlášky na tento kurz jsou již uzavřeny.
Podívejte se na další akce.
Isel a Lieser pro kajakáře i nafukovací kanoe
Isel a Lieser pro kajakáře i nafukovací kanoe

Čas a místo

08. 6. 2023 17:00 – 11. 6. 2023 17:00

Ainet, 9951 Ainet, Rakousko

O události

Vodácký kurz na ledovcovém Iselu je možné absolvovat na kajaku nebo na nafukovacích dvoumístných kánoích. Na téhle akci na vás čekají dvě řeky a prodloužený víkend v krásné alpské přírodě. Ledovcový Isel, který je poslední ledovcovou, rakouskou, alpskou řekou, která ještě není spoutána přehradou. Se skvělými výhledy na Vysoké Taury a rychlou vodou vás uchvátí. Další řekou kurzu bude oblíbený Lieser od Gmundu, kde má řeka větší spád s několika kamennými kaskádami a s rychlým proudem. Pod kaskádami ale bývá klidnější voda pro odlovení plaváčků. V dolní části je pak slalomová trať, která začíná za mostem na See-boden, která prověří vaše dovednosti.

Video z předchozích akcí na Iselu

Isel kajaky a nafukovací kanoe

Program:

1. Den - Vyrazíme z kempu v Ainet po vodě do Lienzu. Čeká na vás úsek na rozpádlování s obtížností WW II v délce 10km a v případě že nám zbydou síly, tak si dáme jízdy na tomto úseku dvě nebo zkusíme vody Iselu v úseku nad kempem v Ainet. Nácvik plavání v divoké vodě se sebezáchranou. 

2. Den - Ráno po snídani vyrazíme na střední část raftovací sekce pod městěčkem Huben .Pojedeme 10km skutečné divoké vody s pořádnými vlnami a válci. Pro další jízdu se posuneme ještě výš nad Huben téměř pod katarakt odkud dojedme až do kempu v Ainetu cca 13km obtížnosti WW II - III. Vyzkoušíte si i své házečky ;-)

3. Den - Ráno sbalíme tábořiště a přesuneme ke Gmundu na řeku Lieser po jejím splutí kurz ukončíme. Čeká nás 13,5km parádní divoké vody a terénu, kde lze trénovat chytání vracáků, přejezdy proud a další jízdní prvky. Obtížnost WW III, pasáž Lieser slucht pak WW III - IV za 170+cm vodního stavu. 

Cena zahrnuje:

  • instruktorský tým
  • zapůjčení kompletního vybavení na divokou vodu (neopren, boty, bunda, vesta, helma, špricdeka, pádlo)
  • zapůjčení kajaku na divokou vodu v plné výbavě
  • fotografie nebo videomateriál z kurzu
  • *možnost spolujízdy z Prahy vyráží dodávka s vybavením

Cena nezahrnuje:

  • pojištění rizikových sportů
  • kempovné
  • pitný režim a stravování
  • dopravu na kurz*

Sdílet událost

bottom of page