top of page
Zažijvodu

st 14. 9.

|

Rakousko

Alpské řeky pro začátečníky - kurz kajakové školy

Čtyřdenní kajakářský kurz kajakové školy obtížnosti WW II, který je určen pro začínající kajakáře, kteří již absolvovali například náš kajak kemp nebo jiný kurz pro začátečníky. Cena: 6 990 Kč

Přihlášky na tento kurz jsou již uzavřeny.
Podívejte se na další akce.
Alpské řeky pro začátečníky - kurz kajakové školy
Alpské řeky pro začátečníky - kurz kajakové školy

Čas a místo

14. 9. 2022 17:30 – 18. 9. 2022 20:00

Rakousko, Rakousko

O události

Čtyřdenní kajakářský kurz na alpských řekách pro začátečníky a mírně pokročilé kajakáře. Na tomhle kurzu vás provedeme několika alpskými řekami nižších obtížností. Můžete se těšit na alpské řeky, které jsou vhodné pro trénink a úseky, kde obtížnost nepřesáhne WW II - II+. Užijete si trénink na přírodní tekoucí vodě 

Program*:

Ve středu se v podvečerních hodinách  z Prahy vyráží dodávka, která nás odveze s potřebným materiálem na místo. Všichni se sejdeme večer v kempu ve Wildalpenu na pravém břehu.

1. den čtvrtek - dopoledne zahájíme náš trénink instruktáží k bezpečnému pohybu na tekoucí vodě, záchraně a sebezáchraně. Následně budeme pilovat techniku záběrů na vybraných místech. Čeká nás cca úsek dlouhý 15km s četnými zastávkami pro trénink, kde obtížnost nepřekročí WW II.

2. den pátek -  dopoledne vyrazíme na nedalekou řeku Ybbs (Jivice) na úsek Opponitz - Waidhofen, který je cca 10km dlouhý a má obtížnost WW II+ po splutí řeky Ybbs náš čeká návrat do kempu. 

3. den sobota -  ráno vyrazíme trénink na vodnatou řeku Enns (Enža) v úseku Gstatterboden 5,8km dlouhý úsek obtížnosti WW II max III. Prohlédneme si legendární úsek Gesäuse-Eingang, který má obtížnost WW IV - V. Nebojte na vodu nasedneme ale až pod ostrovem :-) a čekají nás krásné výhledy na národní park Gesäuse.

4. den neděle -  poslední den nás trénink zavede na řeku Steyr.  Steyr nabízí několik zajímavých úseků pro trénink. Neznámější s nasedacím místem přímo pod vodopádem Stromboding má délku cca 7km a obtížnost WW II - III. Pod přehradou se pak nachází další dva úseky o obtížnosti WW II (8km) a II - (3km). 

V případě nepříznivých vodních stavů na vybraných řekách zařadíme například nižší úseky Salzy nebo jiný tok v okolí.

Cena zahrnuje:

  • instruktora s licencí po celou dobu trvání kurzu
  • zapůjčení kompletního vybavení pro kajakáře nebo možnost testování vybavení
  • zapůjčení kajaku na divokou vodu v plné výbavě
  • fotky a video materiál z akce
  • možnost spolujízdy

Cena nezahrnuje:

  • pojištění rizikových sportů
  • pitný režim a stravoávní
  • kempovné
  • doprava

* Progam je pouze orientační a může se změnit s ohledem na aktuální vodní stavy, zdatnost skupiny nebo případně  situaci kolem Covid 19 v ČR a v Rakousku.

Sdílet událost

bottom of page