top of page
Zažijvodu

st 25. 9.

|

Rakousko

4 denní kurz kajakové školy - Alpské řeky pro začátečníky

Čtyřdenní kajakářský kurz kajakové školy obtížnosti WW II, který je určen pro začínající kajakáře, kteří již absolvovali například náš kajak kemp nebo jiný kurz pro začátečníky. Cena: 7 450 Kč

4 denní kurz kajakové školy - Alpské řeky pro začátečníky
4 denní kurz kajakové školy - Alpské řeky pro začátečníky

Čas a místo

25. 9. 2024 17:00 – 29. 9. 2024 20:00

Rakousko, Rakousko

O události

Čtyřdenní kajakářský kurz na alpských řekách pro začátečníky a mírně pokročilé kajakáře. Na tomhle kurzu vás provedeme několika alpskými řekami nižších obtížností. Můžete se těšit na alpské řeky, které jsou vhodné pro trénink a úseky, kde obtížnost nepřesáhne WW II - II+. Užijete si trénink na přírodní tekoucí vodě 

Program*:

Ve středu se v podvečerních hodinách  z Prahy vyráží dodávka, která nás odveze s potřebným materiálem na místo. Všichni se sejdeme večer v kempu ve Wildalpenu na pravém břehu.

1. den čtvrtek - dopoledne zahájíme náš trénink instruktáží k bezpečnému pohybu na tekoucí vodě, záchraně a sebezáchraně. Následně budeme pilovat techniku záběrů na vybraných místech. Čeká nás cca úsek dlouhý 15km s četnými zastávkami pro trénink, kde obtížnost nepřekročí WW II.

2. den pátek -  dopoledne vyrazíme na nedalekou řeku Ybbs (Jivice) na úsek Opponitz - Waidhofen, který je cca 10km dlouhý a má obtížnost WW II+ po splutí řeky Ybbs náš čeká návrat do kempu. 

3. den sobota -  ráno vyrazíme trénink na vodnatou řeku Enns (Enža) v úsekuželezniční most až Gstatterboden 5,8km dlouhý úsek obtížnosti WW II max III. Prohlédneme si legendární úsek Gesäuse-Eingang, který má obtížnost WW IV - V. Nebojte na vodu nasedneme ale až pod ostrovem :-) a čekají nás krásné výhledy na národní park Gesäuse.

4. den neděle -  poslední den nás trénink zavede na řeku Steyr.  Steyr nabízí několik zajímavých úseků pro trénink. Neznámější s nasedacím místem přímo pod vodopádem Stromboding má délku cca 7km a obtížnost WW II - III. Pod přehradou se pak nachází další dva úseky o obtížnosti WW II (8km) a II - (3km). 

V případě nepříznivých vodních stavů na vybraných řekách zařadíme například nižší úseky Salzy nebo jiný tok v okolí.

Cena zahrnuje:

  • instruktora s licencí po celou dobu trvání kurzu
  • zapůjčení kompletního vybavení pro kajakáře nebo možnost testování vybavení
  • zapůjčení kajaku na divokou vodu v plné výbavě
  • fotky a video materiál z akce
  • doprava na místo

Cena nezahrnuje:

  • pojištění rizikových sportů
  • pitný režim a stravoávní
  • kempovné
  • * Progam je pouze orientační a vše bude záležet na vhodných vodních podmínkách

Sdílet událost

bottom of page